Home Newsy Za nami 5. dzień Lubliner Festival

Za nami 5. dzień Lubliner Festival

by Redakcja

Zwiedzanie żydowskiego Lublina melexem firmy Lublin City Tour rozpoczęło 5. dzień Lubliner Festival.
Warsztaty klezmerskie z Trio BUM BUM ponownie zebrały chętnych do opanowania technik muzycznych grajków z przedwojennych sztetli.
Warsztaty tanga poprowadziła para mistrzowska Anna Iberszer i Piotr Woźniak, których zobaczymy jeszcze na koncercie finałowym.
Zajęcia samoobrony dla kobiet kontynuował Idan Rats – izraelski instruktor sztuk walki i samoobrony.
„Uliczne Tango” – koncert zespołu Gang Tango odbył się jednak nie na ulicy ale na scenie widowiskowej Centrum Kultury, a melodie przedwojennych tang żydowskich wiele osób poderwały z foteli.
Klezmerskie szaleństwo z zespołem Klezmafour mimo deszczu porwało do tańca publiczność zgromadzoną na widowni muszli koncertowej w ogrodzie Saskim.

Tym samym roztańczonym krokiem mimo strug deszczu wiele lublinianek i lubliniaków udało się do Centrum Kultury, gdzie do późnych godzin PropaBanda zagrzewała do szaleństwa na parkiecie. Przy dźwiękach bałkańsko-klezmerskich dźwiękach zakończyliśmy 5. dzień Lubliner Festival.

Zapraszamy na szósty i ostatni dzień 3. Lubliner Festival wypełniony po brzegi muzyką, warsztatami i zwiedzaniem ciekawych zakamarków żydowskiego Lublina.

Więcej szczegółów znajdziecie w naszym programie: https://www.lublinerfestival.pl/program-2022/

Warto też śledzić nasz festiwalowy Facebook: https://www.facebook.com/lublinerfestival/

Related Posts

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej

Privacy & Cookies Policy