Home Newsy Szklane negatywy – pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem Janem Borowcem

Szklane negatywy – pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem Janem Borowcem

by Redakcja

Lubelska premiera filmu w reżyserii Jana Borowca oraz spotkanie z reżyserem i bohaterką dokumentu odbyły się w piątek w Centrum Kultury.

Podczas remontu kamienicy w Lublinie w 2010 r. robotnicy natrafili na ścianę, której nie było w planach budynku. W ukrytym za nią schowku odkryli zbiór zdjęć wykonanych na szkle. Kolekcja zawiera ponad 2700 szklanych negatywów przedstawiających ludzi, którzy mieszkali w Lublinie prawie 100 lat temu. Autor filmu razem z Tal Schwartz, wolontariuszką z Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN, poszukują odpowiedzi na pytania kto wykonał zdjęcia i kim są ludzie przedstawieni na fotografiach. Śledztwo doprowadziło do Izraela, gdzie dotarli do osób, dzięki którym tajemnica kolekcji może zostać odkryta.

Wydarzenie dodatkowo uświetnił swoim muzycznym występem zespół KROKE, którego muzykę można usłyszeć na ścieżce dźwiękowej filmu.

Related Posts

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej

Privacy & Cookies Policy