Warsztaty ruchowo-taneczne inspirowane izraelskimi technikami ruchu
Prowadzenie: Patrycja Zasławska i Eryk Pacek (Polska/Izrael) i Erez Zohar (Izrael)
Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, Sala Prób nr 4
09.08, godz. 16.00 i 17.00
Ideą projektu Move On Together jest dzielenie się inspiracją, którą jej twórcy czerpią z Izraela i kultury żydowskiej oraz przekazywanie jej dalej. Jak sami mówią o swoim projekcie – Chcemy wnieść izraelskiego wyjątkowego ducha, sposób myślenia i energię. Taniec i ruch są dla nas najlepszymi, najbardziej uniwersalnymi narzędziami łączenia ludzi i walki z uprzedzeniami. Wierzymy, że nasz projekt przyniesie społeczeństwu wartości kulturowe i edukacyjne”.
Metody, które zainspirowały twórców „Move on Together Israeli Way” to m.in – metoda Feldenkraisa, Metoda Ilana Lwa, Gaga, izraelski folklor.
Wszystkie te techniki są popularne na całym świecie, ale do tej pory nigdy nie były prezentowane razem w jednym miejscu i czasie, co czyni nas wyjątkowymi. Projekt tworzą certyfikowani nauczyciele z Izraela i całego świata, którzy posiadają kwalifikacje w prezentowanych metodach.
Warsztaty ruchowo-taneczne poprowadzi izraelski tancerz, choreograf i trener w jednej osobie – Erez Zohar oraz Patrycja Zasławska i Eryk Pacek.
Twórcami projektu warsztatów są:
Patrycja Zasławska – osoba stojąca za całą ideą projektu Move On Together od zawsze pasjonowała się ruchem, medycyną i ludźmi. Od pierwszej wizyty w Izraelu również zakochała się w jego kulturze. Połączenie treningu nauczycieli jogi Ashtanga i studiów na Uniwersytecie Medycznym wprowadziło ją w ruch i taniec. W 2021 ukończyła Dance Journey Program w Kibbutz Contemporary Dance Company.
Eryk Pacek – ukończył szkołę baletową w Poznaniu, brał udział w dwóch programach tanecznych w Izraelu i pracował cztery sezony w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wraz z Patrycją ukończył program Dance Journey w Kibbutz Contemporary Dance Company, gdzie dowiedział się więcej o tańcu współczesnym, metodzie Feldenkraisa i improwizacji.
Zajęcia o godz. 17.00 poprowadzi:
Erez Zohar – rozpoczął naukę tańca jako członek lokalnych zespołów, w tym Hora Jerusalem i Jerusalem Tap Dance Company. Absolwent Wyższej Szkoły Muzyki i Tańca w Jerozolimie, w 2002 roku dołączył do Batsheva Ensemble i tańczył z Batsheva Dance Company w latach 2005-2012, do zespołu powrócił w latach 2017-2019. W kilku programach Batsheva Dancers Create pełnił rolę choreografa. Gagi zaczął uczyć w 2003 roku i przez ostatnie 19 lat nauczał w Izraelu i na całym świecie. Obecnie jest niezależnym tancerzem i twórcą oraz certyfikowanym terapeutą w metodzie Ilana Leva.
Wydarzenie organizowane we współpracy z Ambasadą Izraela