Home Newsy Koncert MILO Ensemble

Koncert MILO Ensemble

by Redakcja

MILO Ensemble to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – saksofon, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

W środowy wieczór lubelski Plac po Farze dał się zabrać w „Podróż dookoła mózgu”, w którą zabrał słuchaczy Milo Kurtis wraz z zespołem. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu koncertu MILO Ensemble:

„Specjalnie dla uczestników LUBLINER FESTIVAL przygotowałem program, w którym oprócz moich utworów zagramy trzy pieśni Żydów sefardyjskich w językach ladino, hebrajskim i greckim: „Kondja Mia”, „King David” i „Misirlou”. – mówi Milo Kurtis.

Pomysłodawcą, twórcą i liderem MILO Ensemble jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień i kultur – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanam, Osjana, Izraela, Voo Voo i innych kultowych polskich zespołów.

Related Posts

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej

Privacy & Cookies Policy